Rekrutacja do projektu pn.: „Samodzielność - szansą na wartościowe życie”


Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem prowadzi rekrutację do projektu realizowanego w ramach konkursu 1/2024 pn.: „Wspieramy aktywność” pn.: „Samodzielność - szansą na wartościowe życie”

Termin realizacji projektu: 01.04.2025 r. do 31.03.2026 r. (z przerwą na lipiec 2025)

Ilość miejsc: 9

Rekrutacja trwa od 10.03.2025 r. do 24.03.2025 r. lub do wyczerpania miejsc.

Miejsce złożenia formularza: ul. Armii Polskiej 31, 66-400 Gorzów Wlkp.

Dokumenty rekrutacyjne można składać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00

CEL PROJEKTU

Celem projektu jest wspieranie w zakresie usamodzielnienia osób z całościowym zaburzeniami rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera w zakresie nabywania umiejętności umożliwiających samodzielne życie.

KRYTERIA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Projekt skierowany jest do osób (powyżej 16 r.ż.) z całościowymi zaburzeniami, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera, które:

  1. Posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności z uwagi na posiadaną niepełnosprawność (lekką, umiarkowaną, znaczną). W rekrutacji uwzględnione będą następujące rodzaje niepełnosprawności:
    1. 01-U – niepełnosprawność intelektualna lub,
    2. 02-P – choroby psychiczne lub,
    3. 10 N – Choroby neurologiczne lub,
    4. 12 C - całościowe zaburzenia rozwoju.
  2. Nie są uczestnikami WTZ i ŚDS.

O kwalifikacji do projektu decydować będą w szczególności:

  • złożenie w wyznaczonym terminie przez kandydata kompletnego i poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z oświadczeniami oraz klauzulą informacyjną,
  • złożenie przez kandydata kserokopii aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności zgodnego z wymogami rekrutacji,
  • kolejność zgłoszeń.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie zobowiązane są do wypełnienia:

Formularza Zgłoszeniowego i złożenia go w formie papierowej w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem przy ul. Armii Polskiej 31 w Gorzowie Wlkp. Formularz dostępny jest na stronie internetowej www.autyzm-gorzow.org pod informacją o rekrutacji oraz do pobrania w formie papierowej w siedzibie Stowarzyszenia.

Dokumenty rekrutacyjne muszą być:

  • wypełnione w języku polskim,
  • wypełnione w sposób czytelny (drukowanymi literami)
  • złożone w wersji papierowej w siedzibie Stowarzyszenia.

Ważne informacje:

Dokumenty rekrutacyjne, jak również niniejsze zasady rekrutacji są dostępne w wersji papierowej w siedzibie Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem zastrzega, iż wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych nie jest jednoznaczne z przyjęciem do udziału w projekcie.

Złożone dokumenty nie podlegają zwrotowi i stanowią dokumentację projektową.

O wynikach rekrutacji kandydaci zostaną poinformowani drogą telefoniczną.

W przypadku zakwalifikowania zakładanej liczby uczestników, spośród pozostałych zainteresowanych udziałem w projekcie, którzy nie zostali zakwalifikowani zostanie utworzona lista rezerwowa.

W przypadku rezygnacji osoby z uczestnictwa w projekcie bądź wykreślenia z listy uczestników projektu, kolejni kandydaci z listy rezerwowej zostaną zaproszeni do udziału w projekcie.

OPIS PROJEKTU

Przedmiotem określonym w ofercie jest przeprowadzenie treningów samodzielności wsparcia dziennego i treningów samodzielności wsparcia nocnego dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju w tym z autyzmem i zespołem Aspergera. W ramach zadania zaplanowano treningi w przygotowanym do celów realizacji projektu w mieszkaniu przy ul. Łokietka 35/2 w Gorzowie Wlkp. w woj. .lubuskim. Treningi prowadzone będą przez 6 trenerów samodzielności zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych. Projekt obejmować będzie 11 miesięcy w każdym okresie realizacji projektu (od kwietnia do marca z przerwą na miesiąc lipiec). Celem projektu jest przygotowanie Beneficjentów do prowadzenia samodzielnego, na miarę ich możliwości życia. Projekt obejmie 9 uczestników w każdym okresie realizacji projektu, którzy zostaną zakwalifikowani do projektu podczas rekrutacji.

Dla każdego BO trener samodzielności opracuje IPD. IPD zostaną opracowane w trakcie trwania pierwszych weekendowych treningów samodzielności, na podstawie bieżącej obserwacji pracy Beneficjenta jego umiejętności deficytów i tym samym potrzeb. Treningi samodzielności zorganizowane będą całodobowo w okresie od piątku do niedzieli przez 48 h z czego 30 h będzie przeznaczone na trening samodzielności wsparcia dziennego, które są podzielone na 3 sesje średnio po 10 h. Natomiast pozostałe 18 h będzie przeznaczone na drugą formę wsparcia - treningi samodzielności wsparcie nocne w 2 sesjach po 9 h podczas których będą realizowane założenia i działania ujęte w IPD. W treningach uczestniczyć będzie 2 Trenerów samodzielności oraz 3 Beneficjentów. W każdym okresie realizacji projektu 9 uczestników zostanie dobranych do trzech 3 grup po 3 osoby, które będą realizowały treningi wg ustalonego wcześniej harmonogramu.

Najważniejszym, nieodzownym zadaniem towarzyszącym podczas pobytu Beneficjenta w mieszkaniu treningowym w ramach treningów samodzielności wsparcia dziennego będzie kształtowanie, rozwijanie i utrzymywanie umiejętności niezbędnych w życiu codziennym dotyczących samoobsługi. Trening wsparcia dziennego dotyczyć będzie m.in: dbania o higienę, aktywności ruchowej, utrzymywania porządku wokół siebie, prawidłowego odżywiania, reagowania w sytuacji zagrożenia i dbania o własne bezpieczeństwo, bezpieczne używanie sprzętów AGD, nauki prawidłowego planowania i gospodarowania budżetem, planowania obowiązków i czasu wolnego, nawiązywania relacji, działania ze współmieszkańcami, trenerami i środowiskiem. Nauka i doskonalenie wyżej wymienionych umiejętności będzie towarzyszyła podczas codziennych czynności w mieszkaniu treningowym. Trening wsparcia nocnego obejmie nocleg poza domem, adaptację beneficjenta do nowych warunków i otoczenia, wsparcie w problemach w rozłące z rodzicami, w tym pokonanie lęku przed rozstaniem. Pobyt Beneficjentów w mieszkaniu będzie przebiegał wg ustalonego planu aktywności. Plan aktywności w przypadku osób ze spektrum autyzmu w większości niekomunikujących się to zwizualizowany za pomocą obrazków plan dnia. Uczestnik za pomocą obrazków ma zwizualizowany cały dzień. Obrazek z wykonaną czynnością jest zdejmowany dzięki temu uczestnik wie co będzie robił w następnej kolejności Po zakończeniu weekendowego pobytu, trenerzy podsumują pracę Beneficjentów w dokumencie "Zakres zrealizowanych działań podczas treningów samodzielności".

Przykładowy plan dni treningowych w mieszkaniu będzie wyglądał następująco: Beneficjent po przyjściu do mieszkania treningowego, wspólnie z trenerem ustala plan aktywności obejmujący zaplanowanie jadłospisu z uwzględnieniem listy zakupów i zorganizowaniem wyjścia na zakupy. Pozostała część dnia, to przygotowania kolacji, organizacja wolnego czasu i przygotowania się do snu. Kolejny dzień rozpocznie się pobudką, poranną toaletą i przygotowaniem śniadania według ustalonego wcześniej jadłospisu. Następnie Beneficjent zaplanuje czasu przed obiadem, kolacją i po obiedzie, kolacji za pomocą planu aktywności. Będzie miał do wyboru czas poświęcony na naukę, rozwijanie i utrzymywanie umiejętności niezbędnych w życiu codziennym dotyczącym samoobsługi podczas przygotowania obiadu, czynności porządkowych w kuchni, sypialni i łazience oraz kształtowanie umiejętności społecznych podczas spędzania czasu wolnego ze współlokatorami poprzez gry interakcyjne, planszowe, słuchanie muzyki, oglądanie tv, ćwiczenia fizyczne, spacer, wyjście do kawiarni, kina, restauracji. Niedziela rozpocznie się pobudką, poranną toaletą i przygotowaniem śniadania według ustalonego wcześniej jadłospisu, a następnie Beneficjenci przejdą do zaplanowania czasu (plan aktywności) przed obiadem, biorąc pod uwagę czynności porządkowe związane z zakończeniem pobytu i przygotowaniem mieszkania dla kolejnych Beneficjentów.

Nad prawidłowością i spójnością realizacji projektu będzie czuwał kierownik projektu, który będzie odpowiedzialny za całą organizację: układaniem grafików uczestników i trenerów.

Załączniki:


Formularz zgłoszeniowy + klauzula informacyjna.docx Pobierz

INFORMACJA O WYBORZE OFERTY

Zamawiający niniejszym informuje, iż w postępowaniu zmierzającym do wyboru Wykonawcy do przeprowadzenia audytu zewnętrznego projektów realizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem w ramach zadania ustawowego określonego w art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, współfinansowanych ze środków PFRON, wpłynęła 1 oferta, która została wybrana:

DPC Audit Partner sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole

W/w firma spełniła wszystkie wymagania formalne zawarte w zapytaniu ofertowym. Wykonawca przedłożył wszystkie wymagane w treści zapytania ofertowego dokumenty i spełnił wszelkie wymagania zawarte w treści tegoż zapytania.


OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO DYREKTORA


Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem w Gorzowie Wlkp. na podstawie:

  • § 26 ust. 1 pkt o Statutu Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem ;
  • § 2 ust. 1 - 10 Procedury Zatrudniania Dyrektorów Placówek Prowadzonych przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem

ogłasza

nabór na stanowiska dyrektorów następujących placówek:

  • Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem,
  • Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Autyzmem,
  • Szkoła Podstawowa SOWA,
  • Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy.

I. Wymagania wobec kandydatów

Wybór kandydata odbywa się bez konkursu, przybiera formę rozmowy z członkami Zarządu. Podczas rozmowy kandydat powinien przedstawić koncepcję pracy placówki i odpowiedzieć na pytania członków Zarządu.

  1. Stanowisko dyrektora placówki prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem może zajmować nauczyciel mianowany lub dyplomowany, który spełnia łącznie następujące wymagania:
    1. posiada wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny, oraz przygotowanie pedagogiczne i kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym przedszkolu, szkole lub placówce;
    2. ukończył studia wyższe lub studia podyplomowe, z zakresu zarządzania oświatą albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli;
    3. posiada co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego;
    4. spełnia warunki zdrowotne niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym;
    5. ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych;
    6. nie był prawomocnie ukarany karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, a w przypadku nauczyciela akademickiego - karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 140 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym lub art. 276 ustawy z 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz nie toczy się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne;
    7. nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
    8. nie toczy się przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego;
    9. nie był karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych;
    10. w przypadku cudzoziemca - posiada znajomość języka polskiego poświadczoną na zasadach określonych w ustawie z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim.
  2. Stanowisko dyrektora może zajmować również nauczyciel mianowany lub dyplomowany, który:
    1. posiada wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy licencjat, inżynier lub równorzędny, oraz przygotowanie pedagogiczne i kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym przedszkolu lub danej szkole, oraz
    2. spełnia wymagania określone w § 1 pkt 2- 10.

II. Wymagane dokumenty

  1. Podanie o przyjęcie na stanowisko dyrektora.
  2. Życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej, zawierający w szczególności informację o:
    • stażu pracy pedagogicznej - w przypadku nauczyciela albo
    • stażu pracy dydaktycznej - w przypadku nauczyciela akademickiego.
  3. Informację zawierającą następujące dane osobowe kandydata:
    • imię (imiona) i nazwisko,
    • datę i miejsce urodzenia,
    • obywatelstwo,
    • miejsce zamieszkania (adres do korespondencji),
    • adres e-mail.
  4. Kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego wykształcenia, w tym:
    1. dyplomu ukończenia studiów wyższych z tytułem magistra, magistra inżyniera lub równorzędny, oraz przygotowanie pedagogiczne i kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym przedszkolu, szkole lub placówce;
    2. dyplomu ukończenia studiów wyższych lub studiów podyplomowych z zakresu zarządzania oświatą albo kursu kwalifikacyjnego z zakresu zarządzania oświatą prowadzonego zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli.
  5. Kopia aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego.
  6. W przypadku cudzoziemca - poświadczona przez kandydata za zgodność z oryginałem kopia:
    • dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego, o którym mowa w ustawie z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz.U. z 2021 r. poz. 672), lub
    • dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, na kierunku filologia polska, lub
    • dokumentu potwierdzającego prawo do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego języka polskiego.
  7. Oświadczenie, że przeciwko kandydatowi nie toczy się postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub postępowanie dyscyplinarne.
  8. Oświadczenie, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
  9. Oświadczenie, że kandydat nie był karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 104).
  10. Oświadczenie, że kandydat nie był prawomocnie ukarany karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2023 r. poz. 984), lub karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742), lub karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 140 ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2017 r. poz. 2183, z późn. zm.) - w przypadku nauczyciela i nauczyciela akademickiego.
  11. Oświadczenie, że kandydat ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych.

III. Sposób i termin składania ofert

  1. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach i podanym imieniem i nazwiskiem, adresem zwrotnym oraz dopiskiem „Nabór na dyrektora placówki” w terminie od 24.02.2025 r. do 10.03.2025 r. do godziny 15.00, w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem ul. Armii Polskiej 31, 66-400 Gorzów Wlkp. lub przesłać pocztą na ten sam adres.
  2. W przypadku przesłania oferty pocztą o dacie złożenia oferty decyduje data wpływu a nie data stempla pocztowego.
  3. Oferty, które wpłyną po upływie terminu wskazanego w pkt 1, nie będą rozpatrywane.

IV. Sposób powiadomienia kandydatów o terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy z członkami Zarządu

O terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy z członkami Zarządu kandydaci zostaną powiadomieni drogą e-mail na wskazany przez kandydata adres, nie później niż na 7 dni przed terminem posiedzenia członków Zarządu.

Załączniki:


Procedura zatrudniania dyrektorów placówek Pobierz

Stowarzyszenie zaprasza do składania ofert na przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektów PFRON


Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem zaprasza do złożenia oferty na usługę: przeprowadzenie obowiązkowego audytu zewnętrznego trzech projektów objętych dofinansowaniem ze środków PFRON w ramach zadania ustawowego określonego w art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r.o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

Projekty realizowane są przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem.

Załączniki:


Zaproszenie do składania oferty Pobierz
Załącznik nr 1: Formularz ofertowy Pobierz
Załącznik nr 2: Oświadczenie o bezstronności Pobierz
Załącznik nr 3: Wykaz osób wykonujących zadanie Pobierz
Załącznik nr 4: Wykaz usług Pobierz

INFORMACJA O WYBORZE OFERTY NAJKORZYSTNIEJSZEJ


Wykonawcy do wykonania usługi budowlanej na zagospodarowanie terenu przy budynku ul. Walczaka 25 w Gorzowie Wlkp. w ramach realizacji zadania pn.” Remont i dostosowanie infrastruktury budynku oraz zagospodarowania terenu do potrzeb edukacyjnych i terapeutycznych niepełnosprawnych wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gorzowie Wlkp.”, jako najkorzystniejsza została wybrana oferta złożona przez:

WEBSECO Gralewo 85b, 66-431 Gralewo

Wyłoniona w/w firma spełniła wszystkie wymagania formalne zawarte w zapytaniu ofertowym i przedstawiła najkorzystniejszą ofertę cenową Wykonawca przedłożył wszystkie wymagane w treści zapytania ofertowego dokumenty i spełnił wszelkie wymagania zawarte w treści tegoż zapytania.


Stowarzyszenie zaprasza do składania ofert na zagospodarowanie terenu


Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem zwraca się z uprzejmą prośbą o nadesłanie oferty na roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenu w ramach realizacji zadania na dofinansowanie ze środków PFRON robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych.

Projekty realizowane są przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem.

Załączniki:


Zaproszenie do składania oferty Pobierz
Załącznik nr 1 Projekt zagospodarowania terenu Pobierz


INFORMACJA O WYBORZE OFERTY NAJKORZYSTNIEJSZEJ


Zamawiający niniejszym informuje, iż w postępowaniu zmierzającym do wyboru Wykonawcy do przeprowadzenia audytu zewnętrznego projektów realizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem w ramach zadania ustawowego określonego w art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, współfinansowanych ze środków PFRON, jako najkorzystniejsza została wybrana oferta złożona przez:

DPC Audit Partner sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole

Wyłoniona w/w firma spełniła wszystkie wymagania formalne zawarte w zapytaniu ofertowym i przedstawiła najkorzystniejszą ofertę cenową Wykonawca przedłożył wszystkie wymagane w treści zapytania ofertowego dokumenty i spełnił wszelkie wymagania zawarte w treści tegoż zapytania.

W przedmiotowym zapytaniu udział wzięli:

  • Grupa Gomułka – Euroedukacja Sp. z o.o., ul. Matejki 4, 40-077 Katowice.
  • DPC Audit Partner sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 15/7,45-071 Opole.
  • Usługi księgowe „WEKSEL” Jadwiga Ziółkowska, ul. Nawrot 18/20, 90-008 Łódź.


Stowarzyszenie zaprasza do składania ofert na
przeprowadzenie audytu zewnętrznego


Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem zwraca się z uprzejmą prośbą o nadesłanie oferty na usługę: przeprowadzenie obowiązkowego audytu zewnętrznego dwóch projektów objętych dofinansowaniem ze środków PFRON w ramach zadania ustawowego określonego w art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r.o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

Projekty realizowane są przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem.

Załączniki:


Zaproszenie do składania oferty Pobierz
Załącznik nr 1 formularz ofertowy Pobierz
Załącznik nr 2 oświadczenie o beztronności Pobierz
Załącznik nr 3 wykaz osób wykonujących zadanie Pobierz
Załącznik nr 4 wykaz usług Pobierz