W marcu jak w garncu

Ostatni dzień w szkole przed feriami (09.02.18 r.) przyniósł uczniom SP Sowa nowych wrażeń. Odwiedziliśmy siedzibę Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 1 w Gorzowie Wlkp.

Uczestniczyliśmy w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domu i najbliższym otoczeniu. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób reagować w sytuacji zagrożenia oraz jak zadbać
o bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich. Panowie strażacy zaprezentowali nam pojazdy, opowiedzieli, kiedy wykorzystuje się je. Mogliśmy nawet wejść do jednego wozu, by sprawdzić, ile osób się tam zmieści. To była pouczająca wizyta.

W poniedziałek 12 marca mieliśmy w szkole wyjątkowego gościa! Odwiedził nas bardzo mądry psiak, którego przyprowadziła do nas Pani Jolanta Szarek-Rój. Pani Jola i jej podopieczny pokazywali nam różne sztuczki, także my mogliśmy je wykonywać. Piesek pokazał nam swoje umiejętności, dawał łapę, liczył i wybierał najsmaczniejsze kąski. Wspaniałe stworzenie! Wszyscy zgodnie uznali, że chętnie ugościmy Panią Jolę i wszystkie jej mądre psiaki. Bardzo dziękujemy za spotkanie.

W tym tygodniu także zaczęliśmy przygotowania do powitania Pani Wiosny. Pojawiły się
w naszej szkole wykonane przez dzieci dekoracje i gazetki tematyczne. Zrobiliśmy piękne motyle
z kolorowego papieru, które ozdabiają świetlicę oraz suknię Pani Wiosny z samodzielnie wyciętych,

obrysowanych wcześniej dłoni. Robi się naprawdę kolorowo!

 

W poniedziałek 19 marca br. udaliśmy się ponownie na zajęcia warsztatowe do Miejskiej
i Wojewódzkiej Biblioteki im. Z. Herberta w naszym mieście. Tym razem rozmawialiśmy
o udzielaniu pomocy i dowiedzieliśmy się, co to jest wolontariat. Dzięki bajce o Franklinie wiemy już, że nie wolno nikogo zmuszać do pomocy, ani pomagać na siłę.

 

Powitanie Wiosny w Małyszynie (z twarzą Marilyn Monero- patrz foto :) )

Nadeszła Wiosna. Przyszła 21 marca i było pięknie. Dzieci z Przedszkola i OREW-u postanowiły ją przywitać 22 marca…. i spadł śnieg.

Dzieci i młodzież przywoływały Wiosnę na wszelkie sposoby: śpiewając, tańcząc, malując i dając znaki Makatonu. W końcu wszyscy wyszli na dwór, żeby odganiać zimę. W śnieżnej zamieci pokazaliśmy zimie, że jej już nie chcemy! Wołaliśmy przez wiatr: Wiosno wróć!

23 marca- pogoda troszeczkę lepsza może nasze prośby zostały wysłuchane… No cóż „W marcu, jak w garncu”- w tym roku to przysłowie sprawdza się na 100%.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wielkiego wydarzenia:

Najnowszy artykuł:

Zakończenie roku szkolnego
Dowiedz się wiecej