Szkoła Podstawowa SOWA

Szkoła Podstawowa SOWA rozpoczęła bieżący rok szkolny w nowej siedzibie przy ul. Armii Polskiej bardzo aktywnie.

15 września uczniowie  samodzielnie wykonali sałatkę z marchewki i jabłka, która szybko zniknęła
z talerzy- jedzenie w miłym gronie zawsze jest przyjemnością!

W czwartek 21 września br. uczniowie Szkoły Podstawowej Sowa wraz z wychowankami  z OREW-u przy ul. Walczaka zawitali do Owczogrodu w Rudnicy. Wszyscy mogliśmy przyjrzeć się z bliska owcom, pogłaskać je, a nawet nakarmić. Mogliśmy wziąć udział w ciekawych zajęciach i spędzić miło czas na placu zabaw.

Natomiast 29 września  uczniowie zostali zaskoczeni przez koleżanki, które przygotowały dla nich niespodzianki z okazji Dnia Chłopaka. Każdy otrzymał słodki upominek z życzeniami od dziewczynek,
a poza tym obrazek, przedstawiający jedno z ich zainteresowań. Na zakończenie  wszyscy zasiedliśmy przy stole ze smakołykami i cieszyliśmy się świętem chłopców.

12 października br. Szkoła Sowa i OREW z ul. Walczaka mieli okazję pojechać do stajni „Robir”
w Chwalęcicach. Tym razem obserwowaliśmy konie duże i małe. Mogliśmy wziąć udział w przejażdżce na kucach i to nie raz! Były też zajęcia plastyczne, a na dodatek kiełbaski z grilla, które ze smakiem jedliśmy. Same przyjemności!

W poniedziałek 6 listopada br. uczniowie Szkoły Podstawowej SOWA zawitali do Wojewódzkiej
i Miejskiej Biblioteki  Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. Dzieci brały udział w warsztatach, podczas których zapoznały się z bajką pt. „Korale pani Jesieni” Elżbiety Ostrowskiej i odpowiedziały na pytanie „Gdzie podziały się korale Jesieni?”. Dowiedzieliśmy się też, dlaczego liście spadają z drzew, a zwieńczeniem były wykonane piękne prace plastyczne, przedstawiające jesienne drzewa.

Piątek 27 października przyniósł uczniom Szkoły Podstawowej SOWA wiele radości. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać dynie z papierowych kul. Najpierw malowaliśmy nasze dynie na pomarańczowo. Później przebijaliśmy balony, na których wykonane były kule, a na koniec wycinaliśmy i przyklejaliśmy dyniom miny. Jeszcze weselej było, gdy ozdabialiśmy szkołę gotowymi pracami.

30 października br. z okazji Dnia Wszystkich Świętych uczniowie Szkoły Podstawowej SOWA wybrali się na Cmentarz Komunalny w Gorzowie. Także oni, zapalając symboliczny znicz przy pomnikach, uczcili pamięć poległych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej SOWA uczcili Dzień Niepodległości wykonując w piątek 10 listopada piękne kokardy w barwach narodowych zwane kotylionami. Dzieci pokolorowały godło Polski, przygotowały kontur naszego państwa, na którym wskazały stolicę, rzekę Wisłę i Gorzów oraz wykonały flagi. Po minach widać, że nasi uczniowie kochają Polskę – swoją ojczyznę.

Uczniowie Sowy zeszły tydzień rozpoczęli bardzo pracowicie. W poniedziałek 20.11.17 wzięli udział w warsztatach organizowanych w Bibliotece Wojewódzkiej w Gorzowie. Słuchając i oglądając bajkę o Myszce Franciszce dowiedzieliśmy się, kim jest osoba niepełnosprawna. Na koniec zajęć każdy wykonał mysz z kolorowych kół. We wtorek, z kolei, uczniowie własnoręcznie wykonali i ozdobili kartki świąteczne, które następnie zostały przekazane do Urzędu Wojewódzkiego na konkurs. Może będzie wśród nas zwycięzca?

W piątek 25.11 br. w SP Sowa obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy razem, na zakończenie tego miłego święta, wykonaliśmy z papierowych puzzli sylwetki pluszaków, które pokolorowaliśmy według swojego pomysłu. Zwieńczeniem było stworzenie wspólnego plakatu, który teraz ozdabia naszą świetlicę.

W poniedziałek 27.11.17 r. uczniowie Sowy mieli okazję wcielić się w role prawdziwych programistów. Podczas zajęć pt. „Zaprogramowani”, organizowanych w Bibliotece Pedagogicznej w naszym mieście, mogliśmy rozwiązywać różne kody, a nawet stać się robotem, który te kody wykonuje. Dodatkowo zaprogramowaliśmy robota-pszczołę, aby poruszała się według ustalonej przez nas trasy. Było wspaniale!

30 listopada br. w SP Sowa, zgodnie z polską tradycją, odbyły się Andrzejki. Uczniowie w towarzystwie rodziców brali udział w zabawach i wróżbach, które miały przewidzieć, co nas czeka w przyszłości. Było koło fortuny, wróżba wyliczona z kostek, kręcenie butelką… Wylosowane z kapelusza kolorowe kartki przepowiedziały nam szczęście i radość. Były tańce i dużo, dużo śmiechu, a poczęstunek przygotowany przez rodziców umilił nam świętowanie. Bardzo dziękujemy rodzicom za udział i wspólną zabawę.

W poniedziałek 11 grudnia uczniowie „Sowy” ponownie wzięli udział w warsztatach w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece w Gorzowie Wlkp., które tym razem dotyczyły treści związanych z naszą Ojczyzną. Poruszyliśmy temat obchodów Świąt Bożego Narodzenia w Polsce, a w nawiązaniu do nich wykonaliśmy kartki świąteczne w barwach narodowych.

W piątek (15.12) wybraliśmy się wspólnie na pocztę przy ul. Jagiełły, aby nadać listy z życzeniami dla rodziców, które samodzielnie przygotowaliśmy wcześniej w szkole. Kacper zakupił dla wszystkich znaczki, później je przykleiliśmy do kopert i wrzuciliśmy do skrzynki. Ciekawe, jak długo trzeba czekać, aż życzenia dotrą do naszych domów…

W ostatnim tygodniu nauki przed świętami chcieliśmy także na chwilę stać się Świętym Mikołajem. Zrobiliśmy paczki z piernikami, które własnoręcznie udekorowaliśmy lukrem i posypkami. To była słodka przyjemność!
Zwieńczeniem przygotowań do świąt w SP Sowa były jasełka (21.12.17) oraz nasza szkolna Wigilia (22.12.17). Na początek podzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Potem zasiedliśmy do wspólnego stołu, aby skosztować tradycyjnych pierogów i barszczu. Były też pierniczki i inne słodkości, które umilały nam czas. Dodatkowo w tle można było usłyszeć dźwięki znanych nam kolęd i pastorałek. Teraz już jesteśmy gotowi do przeżywania Świąt w naszych domach.

W poniedziałek 22.01.2018 r. w Szkole Podstawowej Sowa powitaliśmy naszych dziadków
i babcie by świętować wraz z nimi Ich święto. Po słodkim poczęstunku uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki dla naszych Gości, którzy owacjami docenili trud swoich wnucząt. Dzieci przygotowały także dla swoich dziadków upominki – własnoręcznie wykonane serca z filcu. Zwieńczeniem miłego spotkania były warsztaty artystyczne, podczas których uczniowie ze swoimi babciami i dziadkami wykonywali kolorowe lampiony ze słoików. Bardzo dziękujemy za odwiedziny!


Tydzień później, tj. 29.01 br., ponownie odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską i Wojewódzką w Gorzowie Wlkp., gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach na temat zagrożeń w Internecie. Wysłuchaliśmy historii, która pouczała o tym, by bezpiecznie korzystać z dóbr Internetu – przecież sieć może służyć także dobrym celom. Na zakończenie rysowaliśmy różne sposoby spędzania czasu wolnego poza korzystaniem z komputera – każdy wymyślił inny, ulubiony sposób na nudę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wielkiego wydarzenia:

Najnowszy artykuł:

NIEBIESKI KWIECIEŃ
Dowiedz się wiecej