Przegląd teatrzyków ekologicznych

„Zielony Kapturek”

19 kwietnia po rocznej przerwie znowu wzięliśmy udział w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Ekologicznych „Zielony Kapturek”. Była to już dziesiąta edycja tego wydarzenia. Jak zawsze poziom przygotowanych przedstawień był bardzo wysoki.

W tegorocznej edycji konkursu tematem przewodnim była szeroko pojęta ekologia. Nasza grupa teatralna przygotowała przedstawienie pod tytułem „Opowieść o Tymoteuszu Zielińskim”- ekologu i społeczniku. Pokusiliśmy się o wykorzystanie w naszym występie lalek. Dla naszych aktorów było to bardzo wymagające wyzwanie. Jednak sprostaliśmy mu doskonale, o czym świadczy zajęte przez nas II miejsce w kategorii placówki specjalne.

W przedstawieniu udział wzięli: Filip jako Pan Tymoteusz; Adrian S. jako Pan Rychu; Sebastian jako Pani Zosia; Dominik O. jako Pani Krysia i Eryk O. jako szczypiorek. Pan Mateusz C. przygotował dla nas jak zawsze wspaniałą scenografię i rekwizyty był też na scenie „operatorem” Azorka. Pan Piotr D. pomagał śpiewać szczypiorkowi oraz pomógł napisać scenariusz. Pani Asia J.-J. zaaranżowała i wykonała muzykę (była też głosem narratora). Całość wyreżyserowała według autorskiego scenariusza Pani Asia B. (która biegała też z mikrofonem).

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wielkiego wydarzenia:

Najnowszy artykuł:

Zakończenie roku szkolnego
Dowiedz się wiecej