Pływacki czerwiec

Czerwiec 2018 zapisze się w historii naszego Ośrodka jako miesiąc, w którym po raz pierwszy zorganizowaliśmy Mityng Olimpiad Specjalnych w Pływaniu, w którym uczestniczyli sportowcy z naszego Ośrodka, oraz gościnnie dzieci ze Szkoły Podstawowej SOWA. Konkurencje, w których odbywała się rywalizacja to: 12,5 m stylem dowolnym, 12,5 m stylem grzbietowym oraz zjazd ze zjeżdżalni na czas.

Po oswojeniu się z miejscem zawodów i krótkiej rozgrzewce odbyły się konkurencje startowe. Część zawodników startowała z asystą i sprzętem pneumatycznym, część samodzielnie. Wszyscy jednak starali się jak najszybciej pokonać wyznaczony dystans. Zgodnie z przysięgą Olimpiad Specjalnych „pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” wszyscy zawodnicy, bez względu na zajęte miejsce stali się zwycięzcami zawodów, a pamiątkowe dyplomy i medale były uhonorowaniem wysiłku każdego dziecka.

Uśmiech na twarzach dzieci, radość płynąca z rywalizacji w środowisku wodnym to wskazówki, aby tego typu zawody kontynuować w przyszłości.

Piotr Dokurno

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wielkiego wydarzenia:

Najnowszy artykuł:

Zakończenie roku szkolnego
Dowiedz się wiecej