NIEBIESKI KWIECIEŃ

Niebieski Bieg już za nami. Jak było…? Na pewno niebiesko, na pewno wesoło i na pewno był to miły czas spędzony aktywnie wśród niesamowitych ludzi.

Już po raz trzeci, właśnie w ramach imprezy sportowej, nasze Stowarzyszenie celebrowało wraz z całym światem „Dzień Świadomości Autyzmu”. W tym roku wyjątkowo, bo 7 kwietnia pracownicy Przedszkola OREW-u i Szkoły „SOWA” oraz licznie zgromadzeni członkowie Stowarzyszenia, mieszkańcy Gorzowa i okolic pojawili się w Parku Wiosny Ludów, aby solidaryzować się z osobami z autyzmem. W Niebieskim Biegu uczestniczyła rekordowa liczba osób – ponad 180. Wśród grupy biegaczy można było zauważyć naszych podopiecznych, ich rodziny oraz innych małych i dużych uczestników Niebieskiego Biegu wspierających naszą inicjatywę. Na szczególne wyróżnienie zasługuje pan Ryszard Czernicki z Międzyrzecza, który mimo swej niepełnosprawności (protezy na dolnych kończynach)
z niesamowitym zaangażowaniem przebiegł ponad 10 kilometrów. GRATULUJEMY
I PODZIWIAMY!

Wszyscy świetnie bawili się. Niewątpliwie pogoda też miała w tym swój udział. Było mnóstwo atrakcji dla najmłodszych – animacje, które poprowadzili studenci gorzowskiej Akademii Wychowania Fizycznego pod opieką pani Doroty Pileckiej; poza tym: malowanie, twarzy, zamki dmuchane, pokaz ratownictwa i wiele, wiele innych. Jak zawsze nie zawiedli strażacy i funkcjonariusze policji, którzy nie tylko zadbali o bezpieczeństwo podczas naszej imprezy, ale również chętnie dzielili się różnymi ciekawostkami i informacjami w zakresie zachowań prewencyjnych. Wszystkim serdecznie dziękujemy !!!

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wielkiego wydarzenia:

Najnowszy artykuł:

Zakończenie roku szkolnego
Dowiedz się wiecej