Aktualności


Zakończenie roku szkolnego


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w OREW-ie
W dniu 21 czerwca w Ośrodku Rewalidacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem przy ulicy Małyszyńskiej żegnaliśmy rok szkolny.

Uroczystość była bardzo wzruszająca- po raz ostatni spotkaliśmy się z pięciorgiem absolwentów naszego Ośrodka. Większość z nich jest z nami prawie od początku. Uczyliśmy się razem, obserwowaliśmy jak rosną, rozwijają się, jak chłopakom rzuca im się pierwszy wąs.

Było to zakończenie pełne pożegnań, wspomnień, nostalgii, ale też nadziei. Od przyszłego roku szkolnego rozpocznie działalność nowa placówka: Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy, w której będą mogli kontynuować naukę absolwenci Ośrodka. Były kwiaty, ciasto przygotowane przez rodziców, życzenia dobrego wakacyjnego wypoczynku.


Do zobaczenia we wrześniu
ST

Czytaj więcej...

Majowe urodziny Michała…


Majowe urodziny Michała…

10 maja odbyła się kolejna w tym roku uroczystość urodzinowa. Tym razem jubilatem był Michał, który niezwykle wzruszony i przejęty, stawił czoło wyzwaniom, jakie niesie mu od teraz dorosłość. 18- te urodziny, to wyjątkowy dzień zarówno dla naszych podopiecznych, jak i nas samych, bowiem uświadamia nam jak szybko mija czas, jak szybko dzieci dorastają i jak szybko stają przed licznymi wyzwaniami dorosłości.

Czytaj więcej...

Pływacki czerwiec


Czerwiec 2018 zapisze się w historii naszego Ośrodka jako miesiąc, w którym po raz pierwszy zorganizowaliśmy Mityng Olimpiad Specjalnych w Pływaniu, w którym uczestniczyli sportowcy z naszego Ośrodka, oraz gościnnie dzieci ze Szkoły Podstawowej SOWA. Konkurencje, w których odbywała się rywalizacja to: 12,5 m stylem dowolnym, 12,5 m stylem grzbietowym oraz zjazd ze zjeżdżalni na czas.

Czytaj więcej...

Warsztaty Babeczki i Cukiereczki


 

Środa 9 maja br. była dla uczniów Sowy wyjątkowo słodka. Pojechaliśmy do manufaktury słodyczy pod nazwą Babeczki i Cukiereczki. Braliśmy udział w warsztatach wytwarzania lizaków.

Czytaj więcej...

Przegląd teatrzyków ekologicznych


„Zielony Kapturek”

19 kwietnia po rocznej przerwie znowu wzięliśmy udział w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Ekologicznych „Zielony Kapturek”. Była to już dziesiąta edycja tego wydarzenia. Jak zawsze poziom przygotowanych przedstawień był bardzo wysoki.

Czytaj więcej...

NIEBIESKI KWIECIEŃ


Niebieski Bieg już za nami. Jak było…? Na pewno niebiesko, na pewno wesoło i na pewno był to miły czas spędzony aktywnie wśród niesamowitych ludzi.

Czytaj więcej...

Najnowszy artykuł:

Zakończenie roku szkolnego
Dowiedz się wiecej