ATRAKCYJNY GRUDZIEŃ

Grudzień w naszych placówkach tradycyjnie obfituje w różnorodne atrakcje.
Pierwszy dzień grudnia rozpoczęliśmy spóźnioną zabawą andrzejkową.
Dawniej andrzejki był to czas, kiedy młode kobiety poprzez wróżby sprawdzały, jaka czeka je przyszłość. Wróżby traktowały bardzo poważnie, wierzyły w to, co zostało im przepowiedziane. Dziś podchodzimy do życia w bardziej realistyczny sposób, a wróżby i przesądy są dla nas tylko przedmiotem żartów i zabawy.
Ponieważ za oknem jest szaro i ponuro, szybko robi się ciemno, a nam jest smutno, a zarazem wiemy, że nasza młodzież w Ośrodku w Małyszynie lubi się bawić, postanowiliśmy zorganizować zabawę andrzejkową. Pan Piotr przygotował zabawy ruchowe przy muzyce, pani Jola zajmowała się wróżeniem z wosku, pani Monika przygotowała poczęstunek (nie zabrakło babeczek z wróżbami).
Na koniec został wyświetlony film animowany pt. Kraina lodu. Śmiechu i zabawy było co niemiara,
a przy tym odpoczynek od tradycyjnych zajęć i integracja.


W dniu 4 grudnia w ramach mikołajkowego prezentu dla starszych wychowanków OREW-u wybraliśmy się razem z przedszkolakami, uczniami SP „SOWA” na musical Akademia Pana Kleksa, skomponowany specjalnie dla Filharmonii Gorzowskiej przez kompozytora młodego pokolenia Kamila Koseckiego .
Młodszych uczniów OREW-u Mikołaj obdarował nie tylko drobnymi, słodkimi upominkami w sali zabaw, ale również znalazł chwilę, w tym pracowitym dniu, na wspólne pląsy przy muzyce.


Tradycyjnie, jak co roku, w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu w Galerii „Krąg” Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. została zorganizowana wystawa „Poznajcie nas”
W dniu 5 grudnia podczas uroczystego jej otwarcia mieliśmy okazję podziwiać prace plastyczne wykonane pod kierunkiem nauczycieli plastyki Mateusza Ciężkiego, Andrzeja Moskaluka, Julii Skudynowskiej oraz przedmioty użytkowe wykonane podczas zajęć
z techniki i w świetlicy.


Siódmego grudnia na lodowisku Centrum Sportowo- Rekreacyjnym „Słowianka” wychowankowie OREW- u uczestniczyli w XV Mitingu Olimpiad Specjalnych w Jeździe Szybkiej na Lodzie.


Zaangażowanie nauczycieli Piotra Dokurno i Michała Raszpli oraz systematyczna praca dzieci i młodzieży zaowocowały medalami:
Alan Nowicki- srebrny medal w biegu na 333m oraz IV miejsce na 111m
Bartosz Pawłowski- brązowy medal w biegu na 333m oraz V miejsce na 111m
Adrian Sobczyk- dwa brązowe medale w biegach na 111m i 333m
Pozostałe miejsca:
Konrad Niebieszczyński- w biegu na 111m- VI miejsce, na 333- V miejsce
Eryk Olechnowicz- w biegu na 111- VI miejsce

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wielkiego wydarzenia:

Najnowszy artykuł:

NIEBIESKI KWIECIEŃ
Dowiedz się wiecej