Aktualności


Szkoła Podstawowa SOWA


Szkoła Podstawowa SOWA rozpoczęła bieżący rok szkolny w nowej siedzibie przy ul. Armii Polskiej bardzo aktywnie.

15 września uczniowie  samodzielnie wykonali sałatkę z marchewki i jabłka, która szybko zniknęła
z talerzy- jedzenie w miłym gronie zawsze jest przyjemnością!

W czwartek 21 września br. uczniowie Szkoły Podstawowej Sowa wraz z wychowankami  z OREW-u przy ul. Walczaka zawitali do Owczogrodu w Rudnicy. Wszyscy mogliśmy przyjrzeć się z bliska owcom, pogłaskać je, a nawet nakarmić. Mogliśmy wziąć udział w ciekawych zajęciach i spędzić miło czas na placu zabaw.

Natomiast 29 września  uczniowie zostali zaskoczeni przez koleżanki, które przygotowały dla nich niespodzianki z okazji Dnia Chłopaka. Każdy otrzymał słodki upominek z życzeniami od dziewczynek,
a poza tym obrazek, przedstawiający jedno z ich zainteresowań. Na zakończenie  wszyscy zasiedliśmy przy stole ze smakołykami i cieszyliśmy się świętem chłopców.

12 października br. Szkoła Sowa i OREW z ul. Walczaka mieli okazję pojechać do stajni „Robir”
w Chwalęcicach. Tym razem obserwowaliśmy konie duże i małe. Mogliśmy wziąć udział w przejażdżce na kucach i to nie raz! Były też zajęcia plastyczne, a na dodatek kiełbaski z grilla, które ze smakiem jedliśmy. Same przyjemności!

W poniedziałek 6 listopada br. uczniowie Szkoły Podstawowej SOWA zawitali do Wojewódzkiej
i Miejskiej Biblioteki  Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. Dzieci brały udział w warsztatach, podczas których zapoznały się z bajką pt. „Korale pani Jesieni” Elżbiety Ostrowskiej i odpowiedziały na pytanie „Gdzie podziały się korale Jesieni?”. Dowiedzieliśmy się też, dlaczego liście spadają z drzew, a zwieńczeniem były wykonane piękne prace plastyczne, przedstawiające jesienne drzewa.

Piątek 27 października przyniósł uczniom Szkoły Podstawowej SOWA wiele radości. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać dynie z papierowych kul. Najpierw malowaliśmy nasze dynie na pomarańczowo. Później przebijaliśmy balony, na których wykonane były kule, a na koniec wycinaliśmy i przyklejaliśmy dyniom miny. Jeszcze weselej było, gdy ozdabialiśmy szkołę gotowymi pracami.

30 października br. z okazji Dnia Wszystkich Świętych uczniowie Szkoły Podstawowej SOWA wybrali się na Cmentarz Komunalny w Gorzowie. Także oni, zapalając symboliczny znicz przy pomnikach, uczcili pamięć poległych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej SOWA uczcili Dzień Niepodległości wykonując w piątek 10 listopada piękne kokardy w barwach narodowych zwane kotylionami. Dzieci pokolorowały godło Polski, przygotowały kontur naszego państwa, na którym wskazały stolicę, rzekę Wisłę i Gorzów oraz wykonały flagi. Po minach widać, że nasi uczniowie kochają Polskę – swoją ojczyznę.

Uczniowie Sowy zeszły tydzień rozpoczęli bardzo pracowicie. W poniedziałek 20.11.17 wzięli udział w warsztatach organizowanych w Bibliotece Wojewódzkiej w Gorzowie. Słuchając i oglądając bajkę o Myszce Franciszce dowiedzieliśmy się, kim jest osoba niepełnosprawna. Na koniec zajęć każdy wykonał mysz z kolorowych kół. We wtorek, z kolei, uczniowie własnoręcznie wykonali i ozdobili kartki świąteczne, które następnie zostały przekazane do Urzędu Wojewódzkiego na konkurs. Może będzie wśród nas zwycięzca?

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej


 

To dzień, w którym świętują wszyscy pracownicy związani z Oświatą.

W tym roku 14 października (który był w sobotę) uczciliśmy dwa razy. Pierwszy raz w poniedziałek (16.10) w OREW-ie przy ulicy Walczaka spotkały się dzieci młodsze z OREW-u, dzieci ze Szkoły Podstawowej „Sowa” oraz młodzież z grupy teatralnej.

Czytaj więcej...

Wojsko


W czwartek 12 października grupa  starszych uczniów OREW-u wraz z nauczycielami odwiedziła
35 Skwierzyńską Brygadę Rakietowej Obrony Powietrznej. 

Aby uzyskać certyfikat snajpera każdy uczestnik musiał wykonać przygotowane przez organizatorów zadania: strzelanie w pozycji leżącej z broni oraz na symulatorze, szukanie metalu przy pomocy wykrywacza, obserwacja przy pomocy lornetki wojskowej przestrzeni powietrznej, rajd wojskowym dżipem.

Po krótkim wojskowym posiłku, czyli  posileni prowiantem przygotowanym przez troskliwe mamy
i babcie zwiedziliśmy salę pamięci, w której zwyczajowo nastąpiła wymiana pamiątek. Otrzymaliśmy min. wielowymiarowe zdjęcie, które  zaraz po powrocie do Małyszyna zostało powieszone w holu.

Ostatnią niespodzianką było otrzymanie z rąk dowódcy certyfikatu snajpera przy uroczystych fanfarach.

Każdy z nas, w różnym stopniu, odnalazł w sobie ułańską fantazję, której daliśmy wyraz w drodze powrotnej- wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych i nie tylko.

Wróciliśmy z niedosytem i nadzieją na dalszą współpracę ze skwierzyńską jednostką.

Czytaj więcej...

Święto Chłopaka


O naszych kolegach z okazji Dnia Chłopaka

Piotr od lat cichym życiem
otula swoją powierzchowność.
Rzadko kiedy ostry ton Jego głosu
usłyszeć mamy możliwość lub sposobność.

Pan Józef cicho przez korytarze
Ośrodka przemierza,
ciągle coś naprawia, wierci no i zderza…
Mimo niepogody z kafelkami walczy.
Czy na to wszystko, Panie Józefie,
sił Panu wystarczy?

Z całego serca życzymy dziś Panu
jak najlepszego, najzdrowszego
ducha stanu!

Mamy w Ośrodku
takiego siłacza,
co hantle podrzuca,
ale nie odstrasza!
Sławę i mir ma w imieniu swoim,
każda z nas Go lubi,
żadna się nie boi.

Jest taki jeden
w Ośrodku Mateusz- mężczyzna,
co z tektury cudeńka i cuda tworzy,
każda z nas to przyzna!

O Panu Michale
już dawno pisano w literaturze,
że to bardzo energiczny człowiek
w swej męskiej naturze!

Koleżanki :)

Czytaj więcej...

Trening aktywności motorycznej


Zadania trudne i trudniejsze..... czyli Trening Aktywności Motorycznej.

Tradycją naszego Ośrodka stały się już coroczne Dni Treningowe Aktywności Motorycznej. Tegoroczny miał miejsce w Ośrodku w Małyszynie, a zgromadził na starcie uczniów ze wszystkich placówek prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie.

Czytaj więcej...

Najnowszy artykuł:

Szkoła Podstawowa SOWA
Dowiedz się wiecej